دشتِ بی فرهنگیِ ما

برخی حرف ها درباره "حوزه های اجتماعی و صنایع فرهنگی" را اینجا منتشر می کنم

دشتِ بی فرهنگیِ ما

برخی حرف ها درباره "حوزه های اجتماعی و صنایع فرهنگی" را اینجا منتشر می کنم

دشتِ بی فرهنگیِ ما

متولد اواخر دهه 50 هستم !
به اندازه کافی از دنیا چشیده ام ...
تجربیات تلخ و شیرین، رفاقت های کاری و بی فرجام، تولیدات سخت، مباشرت با برخی مسئولین بی انگیزه و مواردی از این نوع، باعث شد تا از برخی فعالیت های خارج از برنامه ام خسته شوم ...
راستی ! هنوز نگفتم
من جزو آدم های خوشبختی هستم که شغلشان را دوست دارند،یعنی از ابتدای فعالیتم احساس کردم که خدا در آغوش گرفته مرا !
کار و پیشه ام فعالیت در حوزه رسانه و تولیدات فرهنگی بود، پویانمایی، بازی رایانه ای، فیلم کوتاه، تبلیغات فرهنگی و از این جنس تولیدات
لذت بخش بود و هست
حدود 3سال نمیدونم چرا احساس کردم باید در کنار کار کردن، حرف هم بزنم ! احساس کردم حق نقد و اصلاح برخی امور را در حوزه مدیریت کلان و حاکمیتی دارم ! بعد احساس کردم برخی حرف های واضح و حتی تکراری، برای خیلی از مسئولین (و برخی همکارانم) همچون مارپیچ های افسانه ای، گُنگ و گمراه کننده است ! خواستم کمک کنم تا ابروی برخی قوانین اشتباه مرتبط با "حوزه سرگرمی های دیجیتال" را درست کنم، اما زورم به آنها نرسید و به صورت اتفاقی ، چشم خودم کور شد ! و ناخواسته باعث شدم چند تن از دوستانم تبدیل به دشمنانم شوند.
بخشی از سمت های افتخاری و غیر رسمی که در کنار تولیدات پویانمایی و بازی های دیجیتال داشتم نیز بدین شرح است :
• مسئول حوزه سرگرمی های دیجیتال و کارشناس مرکز رسانه های دیجیتال
• دبیر بخش بازی های رایانه ای نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال
• مشاور و کارشناس حوزه بازی های رایانه ای قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیا عج و سازمان سراج
• مسئول بخش بازی های رایانه ای نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی
• مشاور و کارشناس حوزه رسانه های مجازی مرکز رشد جهاد دانشگاهی
• مدیر بخش پویانمایی موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی
• دبیر ستاد بازی های رایانه ای مرکز ملی فضای مجازی کشور
• موسس و دبیر وقت انجمن بازی سازان انقلاب اسلامی
• نماینده کارگروه بازی های رایانه ای سازمان نظام صنفی ایران (اسفند 1393 تا شهریور 1395)
و...
حالا اینجا با نیت خیر و به قصد اصلاح برخی امور، حرف هایی را می نویسم تا شاید روزی گره از کاری باز کند این کلمات و اندیشه ها...
ضمنا تا اطلاع ثانوی،بنا به دلایلی سیستم تایید نظرات عمومی" غیر فعال است" اما پیام های شما را حتما میخوانم
.
.
.
کد رهگیری "ساماندهی" : 84468404

طبقه بندی موضوعی
نویسندگان

سلام

همچنان تصمیم دارم به جهت دوری از برخورد با فحاشی های سازمان یافته عده ای مجهول الحال ! و حفظ آرامش اعصابم مطلب جدیدی ننویسم. اما مطالبی پس از یک مصاحبه رسانه ای مطرح شده است که شما را دعوت می نمایم آن را بررسی نمایید.

"دانستن، حق شماست"

 

 

 

پرده اول :

به دعوت عزیزانی در خبرگزاری فارس، به نشستی با موضوع هجوم رسانه های مجازی و فضای سایبر دعوت شدم و در کنار آقای مهندس حمید صدیق که درباره فرصت ها و تهدید های فضای مجازی و محیط سوشال نتورک صحبت می کردند، درباره موضوعات مرتبط با حوزه گیم (فرصت و تهدید) صحبت کردم و در بخش هایی نیز نقدهایی به بنیاد ملی بازی های رایانه ای وارد دانستم. عینا مطالب را مطالعه بفرمایید :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960604301303

 

پرده دوم :

متاسفانه مطالبی باعث عصبانیت و برافروختگی مدیران بنیاد ملی بازی های رایانه ای شد و در جوابیه ای که واقعا در شان یک مجموعه دولتی نبود، پاسخ هایی را مطرح کردند که عینا آن مطالب را نیز مطالعه بفرمایید :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960703001160

اما باز هم سیر نشدند ! و چند ساعت بعد تهدیدیه ای نیز در سایت بنیاد منتشر کردند و ضمن دعوت از دیگران برای شکایت از بنده ! تهدید کردند که به زودی جواب من را در محاکم قضائی خواهند داد ! عینا تهدیدنامه بنیاد را نیز مطالعه بفرمایید :

http://www.ircg.ir/fa/news/4271

 

پرده سوم :

به ناچار و برای آنکه از اخلاق بد و غلط "بزن دررو" در این مجموعه فرهنگی استفاده نشود و "لاف در غریبی" نزده باشند ! جوابیه ای در پاسخ مطالب کذب بنیاد منتشر کردم تا اهل قلم و دلسوزان حوزه فرهنگی ، بیشتر به ماجرا اشراف پیدا کنند. عینا این مطلب را نیز مطالعه بفرمایید :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960716001606

 

 

قطعا تمام سخنان و بیانات بنده صحیح و خارج از اشکال نیست، اما آنگونه هم که مدیران بنیاد فرموده بودند، برای بیان دیدگاه هایم نیاز به شجاعت یا داشتن جرات خاصی نبود ! اینجا ایران است. از حقوق شهروندی برخوردار هستم ! و هر وقت صلاح بدانم، مطالبی را که باید گفته شود، بیان می کنم. اگر دروغ و تهمت بود، قانون یقه بنده را می گیرد و گردن از مو نازک ترم را در پنجه قضاوت گرفتار می کند. اما اگر دروغ نگفته باشم، حق مردم است تا بدانند 

تا سیه روی شود هر آنکه در او غش باشد

  • ۹۶/۰۷/۲۲
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.